Teknik Danışmanlık

single-02

Teknik Danışmanlık

Firmamız standart üretimlerinin yanı sıra özellikle endüstriyel özel tasarım rezistans alanında uzmanlaşmıştır. Müşterilerimizin ihtiyaçlarına göre ısıtılmak istenen yüzey ya da malzemeler için güç hesaplamalarının yapılması ve uygun rezistans modeli ve özelliklerinin seçilmesi firmamız satış ve teknik personeli tarafından yapılmaktadır. Siparişlerinizde, ürün seçimi ve kullanım alanı konusunda detaylı çalışma yapmaktayız.  Kullanılan rezistanslar , üretim kalitesi yanında doğru seçildiğinde ancak verimli ve uzun ömürlü olacaktır. Güç hesapları yanı sıra bağlantı şekilleri ve ısı kontrol ve izolasyon özellikleri de önem arz etmektedir.

Kullanım alanına göre ; Hava ortamı, sıvı ortam, farklı yüzeylerde, ısıtıcıların cm2 güç değerleri de farklılık göstermektedir. Doğru değer seçilemez ise ısıtıcı ömrü kısa olacaktır.

Sıvı ortamında kullanılan bir ısıtıcının , sıvı özellikleri ( kimyasal vb ) basınç , bağlantı şekli gibi bilgilerin ışığında modeli belirlenir. Daldırma tipi bir ısıtıcının ısınmayan bölgesi dizayn edilmediğinde üründe sorunlar yaşanacaktır.

Kalıp ısıtıcılarında; ısıtıcının ömrünü kalıp yuvalarının ölçüleri belirler.